این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

گزارش اختصاصی سازمان عفو بین الملل درباره استاد محمد علی طاهری

Publicity Team 08/27/2014

سازمان عفو بین الملل که یکی از قوی ترین نهاد های بین المللی حقوق بشر محسوب میشود، امروزسه شنبه ۲۶ آگوست ۲۰۱۴، (۵ شهریور ۱۳۹۳) با تلاش مرکز اینتریونیورسالیزم امریکا، در گزارشی اختصاصی به شرایط استاد محمد علی طاهری در سه سال گذشته پرداخت.

 این اولین بار در طول سه سال گذشته است که این سازمان بین المللی مطرح حقوق بشری به پرونده استاد محمد علی طاهری توجه نموده است و دلیل آن، انتشار نامه استاد محمد علی طاهری است که در تاریخ ۸ جولای ۲۰۱۴ (۱۷ تیر ۱۳۹۳) بوسیله خانم شهناز نیرومنش -دریافت کننده نامه- توسط سحام نیوز منتشر شد.

 سازمان عفو بین الملل در این گزارش به شرح موارد نقض حقوق بشر که در رابطه با استاد محمد علی در طی سه سال گذشته صورت گرفته است پرداخته و به طور مشخص اشاره می کند که آقای طاهری بیش از هفت بار اعتصاب غذا کرده و در تمام این مدت از ۴ می ۲۰۱۱ (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰) تا بحال را در سلول انفرادی گذرانده است.

   Amnesty Report on Master Taheri's Case, Page2Amnesty Report on Master Taheri's Case, Page1

این سازمان که از سال ۱۹۶۱ تا بحال به طور فعال سعی در جلوگیری از پایمال شدن حقوق انسانها در دنیا می کند، در این گزارش اختصای خود، خواسته است که هرکس به زبان فارسی، عربی، انگلیسی و هر زبان دیگری، نامه هایی با مضمون زیر تهیه و ارسال نماید:

۱. تقاضا از مسوولین ایران ( به صورت کتبی) برای آزادی فوری و بی قید و شرط استاد محمد علی طاهری، چرا که او یک زندانی عقیدتی است و بنا بر اصل آزادی دین، بیان و اندیشه، می تواند به فعالیت های صلح آمیز خود بپردازد.

۲. تقاضا از آنها برای مطمئن شدن از از امنیت او و جلوگیری از هر نوع شکنجه و همچنین اینکه او دیگر در سلول انفرادی باقی نماند

۳. اصرار بر آنها برای دادن اجازه ملاقات های منظم با خانواده و وکیل به او.

لطفا این درخواست ها را تا قبل از ۷ اکتبر ۲۰۱۴ (۱۵ مهر ۱۳۹۳) بفرستید به:

۱. رهبر جمهوری اسلامی ایران: آیت الله علی خامنه ای (دفتر رهبری جمهوری اسلامی ایران، خیابان جمهوری اسلامی، آخر خیابان شهید کشور دوست، تهران، جمهوری اسلامی ایران) Twitter: @khamenei_ir ** Email: [email protected]

(در آخر مراتب یک نامه اداری و رعایت احترام را حفظ کنید)

۲.رییس قوه قضاییه: آیت الله صادق لاریجانی (دفتر روابط عمومی قوه قضاییه، خیابان ولی عصر، بن بست عزیز، پلاک ۴، تهران، جمهوری اسلامی ایران)

(در آخر مراتب یک نامه اداری و رعایت احترام را حفظ کنید)

۳. رونوشت به ریاست جمهوری اسلامی ایران: آقای حسن روحانی(دفتر ریاست جمهوری، خیابان پاستور، میدان پاستور، تهران، جمهوری اسلامی ایران)

Twitter: @HassanRouhani (English) and @Rouhani_ir (Persian)

(در آخر مراتب یک نامه اداری و رعایت احترام را حفظ کنید)

همچنین یک کپی از این نامه را برای نمایندگان معتبر در کشور خود بفرستید.
برای مطالعه گزارش کامل در سایت سازمان عفو بین الملل اینجا را کلیک کنید