این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

حلقه نیوز: نامه جمعی از فعالین احقاق حقوق آقای محمد علی طاهری به ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

Publicity Team 09/13/2014

10385468_10152653630114301_4849268334708155892_nبه گزارش حلقه نیوز: قریب به ۶۰۰ نفر در طی نامه ای که نمونه آن را برای حلقه نیوز ارسال کرده اند، از ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران تقاضای رسیدگی به حقوق پایمال شده ی آقای محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه شده اند.

چندی پیش سازمان عفو بین الملل در طی بیانیه ای از حامیان این سازمان خواست تا در هواداری از حقوق مدنی و انسانی آقای محمد علی طاهری به روسا قوه قضائیه، مجریه و مقننه، و همچنین رهبری جمهوری اسلامی نامه نوشته، و خواستار آزادی بی قید و شرط آقای طاهری بشوند.

لازم به ذکر است که جریان نامه نویسی تنها یکی از جریان های مدنی آزادی خواه برای آقای طاهری است که تا به حال با استقبال همراهان عرفان حلقه و هواداران حقوق بشر مواجه بوده است.از جریان های دیگر آزادی خواه در حمایت از آزادی استاد طاهری میتوان به اسکناس نویسی، کمپین جمع آوری امضا و جنبش های مردمی را نام برد.

صفحه اول نامه
صفحه اول نامه
متن این نامه را در بخش زیرین مشاهده کنید:
بسم االله الرحمن الرحیم

لا یحب االله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم و کان االله سمیعا علیما (سوره نساء آیه ۱۴۸)

ریاست محترم قوه قضاییه آیت االله لاریجانی مدظله العال،

با سلام و آرزوي قبولی طاعات و عبادات وعرض تسلیت وابراز همدردي با ملت مسلمان غزه که در معرض فشار مستبدانه وکورکورانه آیادی صهیونیسم قرار دارند .

براي تشخیص مصادیق واقعی حق از باطل واجراي عدالت، دست کوتاه به دریاي فضل مولا دراز می کنیم و به رشته اي از فرمان والاي امام علی (ع) استناد می کنیم. از نظر آن امام همام چهار عامل مهم پیکر عدالت را تشکیل می دهد (العدل منها علی اربع شعب غائص الفهم وغورالعلم وزهرة الحکم و رساخۀ الحلم) دقت در فهم، رسیدن به حقیقت علم، حکم نیکو، حوصله و بردباري استوار (فمن فهم اعلم غورالعلم ومن العلم غورالعلم صدر عن الشرائع لاحکم ومن حلم لم یفرط فی امري) کسیکه خوب فهمید به حقیقت علم می رسد وهرکه به کنه علم رسید حکم نیکو صادر می کند ونیروي بردباري اورا ازکوتاهی در انجام وظیفه باز می دارد .

با حفظ این مقدمه به منظور اجتناب از افراط و تفریط در جهت احراز واقعیت ضروریست موضوع ما نحن فیه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا در مقام قضاوت، اعتدال و تعادل آمیخته به عدالت تامین گردد. لذا با استناد به فرمان مولاي متقیان براي اجراي عدالت دقت در فهم حائز اهمیت می باشد که در این رابطه جهت روشن شدن موضوع مختصرا معروض می گردد:

دو طب مکمل ایرانی ” فرادرمانی ” و ” سایمنتولوژی ” بنیانگذاري شده توسط استاد محمد علی طاهري به مدت بیش از سی سال است که در کشور عزیزمان ایران، به مورد مطالعه و تحقیق عملی گذاشته شده واین تحقیقات نتایج قابل توجهی در درمان انواع بیماریهاي جسمی و روانی و ذهنی با مدارك مستند پزشکی بر جاي گذاشته است. به دلیل ارتباط تنگاتنگ این شاخه ها با مباحث معرفت شناختی، آموزه هاي مطرح شده در قالب این دو طب کمک بسیاري در خودشناسی و خداشناسی عملی کرده است. به نحوي که دانش آموختگان این دو رشته در محضر عدل الهی شهادت می دهند با آموختن مطالب مطرح شده در این راستا علاوه بر درمان، به آشنایی عملی با رحمانیت عام الهی وتفهیم در مورد باطن سعادت بخش عبادات و ترویج خدمت به خلق و التزام عملی به اسلام عزیز وتسلیم محض در پیشگاه خداوند و مشایعت راه اولیاي الهی و …دست یافته اند وگواه آن هستند که این آموخته ها منطبق بر شرع مقدس اسلام و قرآن مجید و راه و شیوه عملی زندگی ائمه اطهار (ع) می باشد. ناگفته نماند که تمام فعالیت ها در زمینه مذکور، در قالب اخذ مجوز قانونی براي موسسه عرفان کیهانی، عقد قرار داد همکاري دوجانبه علمی و تحقیقاتی بین موسسه و دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران و شروع آموزش هاي دانشگاهی و اخذ مدارك ازاین دانشگاهها، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براي کتب و نشریات و… بوده است و ارائه این دو طب مکمل در محافل علمی بین المللی منجر به اخذ جوائز و مدارك ارزنده اي به استاد محمد علی طاهري شده است که مبین این واقعیت است که این دو رشته طب مکمل ایرانی می تواند مصادیق بارز تولید علم و زمینه سربلندي میهن عزیزمان ایران را داشته باشد.

اما با تمام این احوال از تاریخ ۹۰۱۴۰۲ استاد محمد علی طاهري علی رغم تمام تلاش خود براي کمک به دردمندان و اعتلاي میهن اسلامی مان ایران، مشمول افترا و اتهام دروغین توهین به مقدسات ودخالت در امر درمان و… شده است و بدون برگزاري دادگاه علنی محکوم به ۵ سال زندان و … می باشد. طبق شنیده ها اکنون بیش از ۳ سال است که در حبس انفرادي اطلاعات سپاه بسر می برد. این استاد مظلوم کار علمی و فرهنگی علنی و آزاد و قانونی داشتند به طوري که تمام مطالب کلاس ها و سخنرانی ها و کتب و مقالات منتشر شده از ایشان به صورت مستند موجود و در دسترس همگان است و قابل نقد و بررسی می باشد وچیزي مخفی و پنهان نداشته و ندارد. عموما با کار علمی و فرهنگی آزاد و علنی با مجوز برخورد امنیتی بدور از انصاف است.

در مدت این سه سال منتظر آن بودیم که مقامات محترم قضایی احقاق حق مظلوم نمایند، اما متاسفانه این امر تاکنون تحقق نیافته و بلکه هر روز نیز شیطنت و افترا و تهمت عده اي جوان بی تجربه و ناآگاه از ماهیت این دو طب، که این موضوع را وسیله اي براي کسب مقام و شهرت کرده اند منجر به تشویش اذهان عمومی و مسئولین، محروم کردن عده اي دردمند که طالب درمان بیماریهایشان از طریق این دو طب هستند و تنگ کردن عرصه بر جمع کثیري از مسلمانان هموطن، نسبت هاي ناروا و افترا بستن به جمعی از مسلمانان بدون ارائه دلیل و مدرك مستند و باعث دلسردي مردم از اجراي عدالت توسط مقامات مسئول شده است. لذا خواستار آن هستیم آن مقام محترم در این مورد دستور رسیدگی و
احقاق حق استاد طاهري و جمع کثیري از هموطنان مسلمان را صادر فرمایند.

 با احترام از تبریز

رونوشت به مراجع محترم تقلید 
رونوشت به ریاست محترم جمهوري اسلامی ایران(جهت پیگیري حقوق شهروندي)
رونوشت به ریاست محترم مجلس شوراي اسلامی 

اسامی قریب به ۶۰۰ نفر 

پایان خبر