این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

۱۶نفرازمربیان عرفان حلقه درمجموع به ۳۷ سال حبس محکوم شدند

admin 04/08/2015

گزارش‌ها از ایران حاکی است که ۱۶ نفر از مربیان«عرفان حلقه» که بعد از دستگیری «محمدعلی طاهری»، بنیان‌گزارآن، اقدام به برگزاری کلاس کرده بودند درمجموع به ۳۷ سال حبس و۱۳۰ میلیون تومان رد مال محکوم شدند.

خبرگزاری فارس با اعلام این خبر نوشت:«جرم اصلی این افراد توهین به مقدسات بوده است، با توجه به میزان جرم، یک تا پنج سال حبس و به علت تحصیل مال نامشروع، به فراخور درآمد حاصله، محکوم به رد مال شدند. هم‌چنین به علت کشف مشروبات الکلی برخی از آن‌ها باید جریمه نقدی پرداخت کنند.»

فارس هم‌چنین خبر داده که دادگاه محمدعلی طاهری به زودی برگزار می‌شود.

این خبرگزاری نوشته است:«هم اکنون پرونده افساد فی الارض وی در دست بررسی است و سه تن ازمراجع تقلید طی استفتائاتی که ازسوی دستگاه قضا صورت گرفته است، حکم ارتداد طاهری را صادر کردند که دادگاه وی نیز به زودی برگزار می‌شود.»

محمدعلی طاهری درسال ۱۳۸۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و به اتهام اقدام علیه امنیت کشور دستگیر و پس از۶۷ روز بازجویی در بند ۲ الف(متعلق به سپاه) زندان اوین به قید وثیقه آزاد شد.

وی در اوایل سال ۱۳۹۰ مجددا به اتهام«ارتداد، محاربه، توهین به مقدسات، فساد فی الارض و سب النبی» دستگیرشد و از آن زمان تاکنون در بند ۲ الف زندانی است.

حکومت ایران، از سال‌ها پیش مقابله با آیین‌های معنوی ناسازگار با مفاهیم سنتی اسلام را در دستور کار قرار داده و بسیاری از رهبران و پیروان این‌گونه آیین‌ها را تحت تعقیب قرار داده است.

درجمهوری اسلامی ایران، از این آیین‌ها با عناوینی هم‌چون«عرفان‌های کاذب» یا«عرفان‌های نوظهور» یاد می‌شود.

http://goo.gl/mL82mt