این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

کنفرانس دفاع از حقوق زندانیان عقیدتی در دانشگاه یو سی ال ای برگزار شد

admin 11/25/2014
اولین کنفرانس دوزبانه حقوق بشری در دفاع از حقوق زندانیان عقیدتی در ایران به همت کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، با حضور فعالین حقوق بشر در دانشگاه کالیفرنیا-لس آنجلس (UCLA) برگزار شد. چهره شاخص این کنفرانس محمد علی طاهری بوده است.
محمود امیری مقدم
محمود امیری مقدم


کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری – شنبه اول آذرماه ۱۳۹۳، دانشگاه یو سی ال ای، میزبان کنفرانس حقوق بشر، در دفاع از حقوق زندنیان عقیدتی در ایران بود. این کنفرانس با سخنرانی محمود امیری مقدم، فعال حقوق بشر و برنده جایزه حقوق بشر سازمان عفو بین الملل نروژ، آغاز شد. محمود امیری مقدم به عنوان اولین سخنران این جلسه، در رابطه با حقوق پایمال شده زندانیان عقیدتی در ایران توضیح داد. سخنگوی سازمان غیر دولتی حقوق بشر ایران (Iran Human Rights) در سخنان خود به نقش جامعه جهانی و افزایش ارتباطات خود با ایران در گسترش نقض حقوق بشر در ایران پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی پرداخت و از جامعه جهانی خواست تا “احترام به حقوق بشر توسط حکومت ایران” را، پیش شرط گسترش روابط خود با آنها قرار دهند. آقای امیری مقدم در پایان توجه مردم برای احقاق حقوق خود را شرطی برای دستیابی به آنها قلمداد کرد.

شهناز نیرومنش
شهناز نیرومنش


در قسمت دوم، شهناز نیرومنش، مدیر مرکز غیرانتفاعی اینتریونیورسالیزم و بنیانگذار کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری در رابطه با افزایش آمار نقض حقوق بشر در ایران هشدار داد. شهناز نیرومنش، با اشاره به اعدام ریحانه جباری، دفاع زنان از خود را از موارد آسیب پذیری آنان در ایران قلمداد کرد و  از اعدام محسن امیر اصلانی، به عنوان زنگ خطری جدی برای شاگردان آقای طاهری یاد کرد. در ادامه، شهناز نیرومنش از وضعیت محمد علی طاهری، در زندان آخرین اطلاعات را به حضار گزارش داد و با اشاره به ادامه اعتصاب غذای محمد علی طاهری، خاطر نشان کرد که حکم ناعادلانه ای که بر طبق آن، از سه سال و نیم پیش تا امروز، آقای طاهری در سلول انفرادی است، باید پس از صدور حکم، ابلاغ می شد و اینکه پس از این مدت طولانی حکم ابلاغ می گردد، دلیلی بر سازش مسوولین پرونده با آقای طاهری نمی باشد. 
او در ادامه همچنین خواستار آزادی اندیشه و بیان برای همه گروههای عقیدتی، معنوی و مذهبی شد و به تحلیلی پیرامون انواع آزادی و اسارت شامل اسارت تن، بیان و عمل، و اندیشه و ذهن پرداخت. سخنگوی کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، در پایان افزود: “امیدواریم حکام ایران بر سر عشق بیایند، و اگر بر سر عشق نیامدند، امیدواریم که بر سر عقل بیایند و آقای طاهری را آزاد کنند”

 
شیرین موذن زاده
شیرین موذن زاده


در قسمت سوم برنامه و به عنوان آخرین سخنران، شیرین موذن زاده، از بنیاگذارن سازمان حقوق مدنی بروجردی (Broujerdi Civil Rights Group) از آخرین وضعیت آیت الله کاظمینی بروجردی صحبت کرد و با اشاره به شعار آقای بروجردی مبنی بر “همزیستی مسالمت آمیز و آزادی ادیان بر پایه احترام و جدایی دین از سیاست” ۸ سال زندانی بدون یک روز مرخصی را ناعادلانه توصیف کرد. شیرین موذن زاده، وضعیت محمد حسین کاظمینی بروجردی را وخیم توصیف کرد و از انتقال او به بهداری زندان به دلیل اعتصاب غذا خبر داد.


فیلم این مراسم، توسط کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری به زودی منتشر خواهد شد.