شهناز نیرومنش، شاگرد سابق و”مسوول کمپین بین اللملی دفاع از محمد علی طاهری” با اظهار اینکه این زندانی همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد به کمپین گفت: «ایشان قبل از انتقال شان به بیمارستان از سوی بازجوها در خصوص اتهام مفسد فی الارض و برخی اتهامات ساختگی دیگر تحت بازجویی قرار داشتند. اتهام مفسد فی الارض در پرونده ایشان از سال ۱۳۹۰ بوده و تکلیفش هنوز مشخص نشده است. اما بازجو پرونده مگر چقدر زمان برای بازجویی این اتهام نیاز دارد؟ بازجویی از یک زندانی که نمی تواند سه سال و نیم ادامه داشته باشد در حالیکه دارد حکم بقیه اتهاماتش را می گذراند؟»

شاگرد سابق آقای طاهری به کمپین گفت: «اکنون نگران تایید اتهام مفسد فی الارض بودن برای او هستیم و همچنین وضعیت سلامت جسمی و روحی ایشان در انفرادی زندان اوین.»

محمد علی طاهری در دهه ۱۳۸۰ موسسه فرهنگی هنری به نام «عرفان حلقه» را در تهران تاسیس کرد و از طریق فرادرمانی به درمان بیماری های روحی و پزشکی مردم می پرداخت. آقای طاهری یکبار در سال ۱۳۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد اما پس از ۶۷ روز حبس در سلول انفرادی آزاد شد.

او مجددا در تاریخ ۱۴ اردبیهشت ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و در آبان ماه همان سال پس از سه جلسه دادگاه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس، به اتهام فعل حرام (تماس با مچ دست زن نامحرم موقع اتصال دادن به فرادرمانی) به ۷۴ ضربه شلاق، به اتهام (دخالت در امر پزشکی، تحصیل مال نامشروع و توزیع آثار سمعی- بصری و استفاده از عناوین علمی) جمعا به ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

شهناز نیرومنش در توضیح بیشتر فعالیت های آقای طاهری که منجر به بازداشتش شده است به کمپین گفت: «ایشان قرائت جدیدی از معنویت داشت و کلاس هایی هر هفته برگزار می کرد که به تدریج شرکت کنندگان و طرفدارانش خیلی زیاد شد اما ظاهرا این مساله خوشایند وزارت اطلاعات نبود.»

خانم نیرومنش ادامه داد: «از همان روزهای اول ماموران امنیتی با لباس های شخصی وارد کلاس ها شده بودند و بعدتر پیشنهادهای به آقای طاهری دادند مانند اینکه دیگر به مردم نگوید که دریافت معنوی دارد ولی درمان ها را به اسم الهام از ائمه اطهار ادامه بدهد. آقای طاهری هم هیچ وقت این پیشنهاد را نپذیرفت.»

شاگرد سابق آقای طاهری به کمپین گفت: «آقای طاهری پس از اعلام حکم به بند عمومی منتقل نشد و در تمام این سه سال و نیم در سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه پاسداران به سر می برد، در این مدت فقط چند بار بعضی از زندانیان را برای مدت کوتاهی به سلول او فرستاده اند.» این زندانی در فروردین سال ۱۳۹۳ نامه ای خطاب به احمد شهید نوشت که در ان موارد نقض حقوق بشر در مورد پرونده اش را توضیح و خواستار رسیدگی شد.