این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

معترضین به شرایط وخیم آقای طاهری، در فرانکفورت آلمان تجمع کردند

admin 10/19/2014

  به گزارش حلقه نیوز به نقل از شاهدان عینی، معترضان به وضعیت استاد محمد علی طاهری در آلمان دست به تظاهرات زدند و خواستار آزادی فوری او شدند.

با توجه به وضعیت وخیم آقای محمد علی طاهری، بنیانگزار عرفان حلقه در بند ۲ الف زندان اوین، معترضین به این وضعیت در فراکفورت آلمان تجمع کرددند. این تجمع در تاریخ ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۳ صورت گرفت و تجمع کنندگان با پوشش لباس سفید، نمایش پلاکارد و با سر دادن شعار، خواستار آزادی زندانیان عقیدتی از جمله آقای محمد علی طاهری شدند.

این تجمع پس از آن صورت گرفته است که وضعیت زندانیان عقدیدتی نگران کننده توصیف میشود. این نگرانی حاصلاعدام امیر حسین اصلانی بوده است که پس از ۸ سال تحمل حبس تعزیری و در حالی که حکم دادگاه وی توسط دیوان عالی کشور باطل شناخته شده بود، توسط دخالت رییس قوه قضائیه، به جرم اهانت به حضرت یونس اعدام شد.

آقای طاهری در طی نامه ای به آقای احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه حقوق بشر در ایران از وضعیت وخیم زندانیان زندان اوین خبر دادند و نسبت به موارد نقض حقوق بشر در رابطه با خودشان و سایر زندانیان گزارشی ارایه کردند. این نامه تاثیر به سزایی در رابطه با افزایش نگرانی جامعه بین المللی در رابطه با شرایط آقای طاهری و دیگر زندانیان عقیقدتی داشته است.