این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

انتشار خبر صدور حکم جدید برای استاد محمد علی طاهری

admin 10/25/2014

به گزارش کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری به نقل از حلقه نیوز،

بر اساس گزارشات در یافتی در مورخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۰،اخباری مبنی بر صدور حکم جدیدی در خصوص پرونده آقای محمد علی طاهری در سکوت کامل خبری و با تکیه بر توجه اذهان عموم  بر مساله اسید پاشی صادر گردید .

 

باتوجه به پتانسیل موجود در جمعیت عرفان حلقه،حکومت ایران که هنوز نتوانسته حکمی را در رابطه با اتهام ارتداد و افساد فی الارض محمد علی طاهری را قطعی کند، با باز نگهداشتن پرونده اتهامی ایشان برای افزایش دوران محکومیت ، در پی فراهم کردن  شاکیان خصوصی بر علیه ایشان هستند (بند ۲۱-۲۲-۲۳ نامه ایشان به آقای احمد شهید) تا با استفاده از پرونده ی مفتوح  دوران محکومیت ایشان را افزایش دهند.

استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه
استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

برطبق قوانین قضایی ایران، اگر محکومی نیمی از دوران محکویتش را (صرف نظر از گذراندن در بند عمومی و یا در انفرادی) طی کرده باشد ، قانونا شامل آزادی مشروط خواهد شد که این مطلب شامل حال محمد علی طاهری نگردید.با تمدید دوران محکومیت استاد،مخالفان حکومتی ایشان فرصت کافی برای زمینهسازی جهت وارد اوردن ضربه نهایی را خواهند داشت.

حکومت با استفاده از روشی خاص حکم نا عادلانه استادمحمد علی طاهری  (۵ سال حبس+جریمه نقدی+شلاق) در ۳ سال قبل بصورت تدریجی و گام به گام ابتدا با انتشار اخباری تایید نشده با الفاظی مثل «گفته میشود» و «شنیده میشود» و «هنوز حکم کتبی و قطعی صادر نشده» و «وکیلشان تایید نکرده » را صادر کرد. پس از بازیهای حکومت در چند هفته اخیر با همراهان حقیقی مجموعه به منظور زمینه سازی برای انتشار خبر تمدید محکومیت ایشان،در شرایطی که ذهن مردم ایران معطوف به قضیه اسید پاشی در اصفهان است با انتشار خبری مبهم ،حکم جدید  شش سال زندان استاد طاهری را دو روز قبل منتشر کرد.

آقای محمد علی طاهری بنیانگذارشیوه معنوی عرفان حلقه و طب های مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ تا کنون به جرم دگر اندیشی معنوی در سلول انفرادی بند ۲ الف زندان اوین (ویژه اطلاعات سپاه پاسداران) زندانی میباشد.