این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

دوره ای مخصوص طلاب حوزه برای مبارزه با عرفان حلقه، زرتشت و باستان گرایی

admin 04/19/2015

به گزارش کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، به نقل از حلقه نیوز،یکی از موسسات مبارزه با جریان های فکری و معنوی متفاوت در جامعه، که با بودجه های کلان حکومتی اداره می شود، در وبسایت خود خبر از تشکیل دوره های تحت عنوان «آسیب شناسی و نقد عرفان حلقه» کرده است.

حلقه نیوز – موسسه ای به نام معراج که همگام با موسسه بهداشت معنوی و نجات از حلقه و ده ها موسسه دیگر در راه دین زدایی، عرفان زدایی و گسترش اسلام سنتی فعالیت می کنند، از آغاز دوره هایی آموزشی جدیدی در وبسایت خود خبر داده است که آنرا «آشنایی با آسیب ها و نقد عرفان حلقه» و همچنین «آشنایی و نقد زرتشت و باستان گرایی» نامیده است.

به گزارش خبرنگار حلقه نیوز، این دوره که مخصوص طلاب حوزه علمیه است در دوازده جلسه برگزار میشود، و حتی برای طلاب هم شرایط بخصوصی دارد که طلبه بودن تنها هم برای شرکت در این دوره ها کفایت نمی کند ، شرایط این دوره که هدف آن مبارزه با جریان های معنوی دیگر به غیر از اسلام سنتی در جامعه است، عبارتند از: «اتمام سطح دو حوزه، فعال بودن در زمینه تبلیغ و قبولی در مصاحبه»

موسسه معراج که تحت سرپرستی روحانی جوانی به نام «مشکانی» است، در وبسایت خود درباره یکی از برنامه های آینده موسسه اش، با اشاره به تربیت مربی برای جنبش هایی که آنرا شبه معنوی می داند، چنین می گوید: « آموزش مربی جنبشهای شبه معنوی در تهران آغاز شده و دفتر موسسه در تهران در حال ثبت نام از اساتید حوزه های علمیه شهرستان تهران است تا به زودی و در ترم بهمن ماه آموزش آن جا نیز آغاز شود. برنامه ریزی های لازم برای این دوره نیز تدارک دیده شده است.»

امروزه عرفان حلقه که میلیون ها نفر در ایران با مبانی آن آشنایی دارند، و شاید کمتر کسی است که نام فرادرمانی، عرفان حلقه و محمد علی طاهری (بنیاگزار عرفان حلقه) را نشنیده باشد، همواره دغدغه ای برای حکومت ایران محسوب شده است.

محمد علی طاهری، بنیانگزار عرفان حلقه، از اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و در سلول انفرادی بسر برده و پس ازنامه ای که خطاب به احمد شهید (گزارشگر ویژه سازمان ملل در حقوق بشر ایران) از وی منتشر شد، فشارها روی وی افزایش یافت. سپس بر اساس سندی که اولین بار در حلقه نیوز منتشر شد، در حین یازدهمین اعتصاب غذای خود در آذر ماه ۱۳۹۳ در حال ضعف شدید بدنی به علت اعتصاب غذا، از زندان اوین خارج شده و هنوز به زندان اوین برگردانده نشده است. عده ای از شاگردان طاهری اعتقاد دارند که وی چندی پس از انتقال از زندان، در مکانی خارج از زندان اوین از دست رفته است، عده ای هم به وعده های وکیل وی (محمود علیزاده) و خانواده او اکتفا می کنند. وکیل و خانواده ای که آقای طاهری به صراحت در نامه اش از فشارهای مضاعف بر آنها سخن گفته است.

عرفان حلقه، به پاسخ چرایی های موجود در خلقت پرداخته و با استفاده از تسهیلاتی که «حلقه های رحمانیت الهی» نام گرفته است، حقیقت ادیان را برای عموم روشن می سازد و به همین دلیل طی سالیان گذشته، مورد استقبال جوانان و همچنین قشر تحصیل کرده و دانشگاهی قرار گرفته است

https://goo.gl/V5fccR