این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

درخواست دیرهنگام اتحادیه اروپا از روحانی و لاریجانی برای نجات جان محمد علی طاهری

admin 10/16/2015

حلقه نیوز – برخی از اعضای یکی از احزاب اتحادیه اروپا، با انتشار درخواستی فوری، از حسن روحانی رئیس جمهور و صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران ، خواستار تبرئه و نجات جان محمد عل طاهری شد.

این خبر در سایت «حزب مردمی اروپا» منتشر شد. این حزب یک از احزاب موجود در پارلمان اتحادیه اروپا به حساب می آید

این در حالی است که بنا بر خبری که نشریه دیلی تلگراف در مردادماه سال جاری منتشر کرد، محمد علی طاهری در زمستان سال گذشته زیر شکنجه و در اعتصاب غذا جان سپرده است.

در خواست دیرهنگام اتحادیه اروپا برای نجات جان محمد علی طاهری
در خواست دیرهنگام اتحادیه اروپا برای نجات جان محمد علی طاهری

در خواست دیرهنگام اتحادیه اروپا برای نجات جان محمد علی طاهری

درخواست منتشر شده در رابطه با محمد علی طاهری در وبسایت حزب مردم از پارلمان اروپا

درخواست برای نجات جان دکتر محمد علی طاهری

این درخواستی است فوری از رییس جمهوری ایران آقای حسن روحانی ، ریاست قوه قضائیه ایران آقای صادق لاریجانی ونیز جامعه بین المللی برای بذل توجه خاص به فرجام خواهی قانونی آقای دکتر محمد علی طاهری برعلیه حکم اعدامش که به دیوان عالی کشورایران ارسا ل گردیده است.

 

تا روز چهارده اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی  بمدت ۶۴ روزاست که آقای طاهری در اعتراض به حکم ناموجه اعدام خود  دست به اعتصاب غذا زده است ؛ وضعیت سلامتی ایشان در حال حاضر وخیم می باشد.

دکتر محمد علی طاهری (متولد ۱۳۳۵) یک رهبر سیاسی یا درگیر در موضع گیری های سیاسی بشمار نمی رود. ایشان بطور کاملا قانونی موسسه روانشناسی خودش را بنیاد نهاده که بر اساس دستیابی به هماهنگی میان جنبه های روحی ومادی زندگی ، پرورش جسمانی و نیز سلامتی ذهنی را مورد حمایت قرار داده است. تعالیم و روشهای دکتر طاهری (موسوم به شعور کیهانی ) میان دهها هزار ایرانی محبوبیت یافته است. ایشان در طی پنجسال دوران حبس وزندان  خویش به مواردی نظیر ارتداد ، اهانت به مقدسات ، تضعیف امنیت ملی و مانند آن متهم گردیده است. حکم اعدام آقای طاهری براساس قانونی صادر شده که سه سال پس از اولین بازداشت ایشان در سال ۱۳۸۹ به تصویب رسیده است.

تمامی شواهد حاکی از آن است که این اتهامات  فاقد هرگونه مبنایی است. این بویژه به مثابه  زنگ خطری است که نشان می دهد پس از توافق هسته ای ماه جولای ، که انتظار می رفت بازکننده راه برای برقراری روابطی عادی میان ایران و اتحادیه اروپا باشد اما تعامل دولت فعلی با مخالفان فرضی، انسان دوستانه تر نبوده است. در حقیقت برعکس آن رخ داده ، آمار اعدام ها افزایش یافته است . این روند ارعاب تنها می تواند تضعیف کننده شروع اعتمادسازی باشد ، تنها مبنایی که براساس آن می توان همکاری دوجانبه را بنیاد نهاد. جامعه بین المللی با توجهی فزاینده روند مستمر سرکوب و نقض حقوق انسانی شهروندان ایران که بویژه گروههای مذهبی و قومی ونیز زندانیانی عقیدتی را هدف گرفته است رصد می کند.

ما امضاء کنندگان ذیل نمایندگان پارلمان اروپا از رئیس جمهور روحانی و آقای صادق لاریجانی می خواهیم  جان دکتر طاهری را نجات داده و ایشان را از اتهامات با انگیزه های سیاسی تبرئه نمایند. ما همچنین برای همه انسانهای دیگری که در ایران به مرگ محکوم شده اند نیز همین درخواست را داریم.

اعضاء پارلمان اروپا:

تونی کلام ، باس بلدر، ویم ون دن کامب ، کریس یانیس کارینس ، شان کلی ، میراد مک گینس ، میروسلاو میکولاسیک ، کریستیان پردا ، داوور ایوو استیر

بروکسل چهادهم اکتبر