این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

بیانیه وزارت امور خارجه امریکا درباره حکم محمد علی طاهری

admin 08/08/2015

وزارت امور خارجه امریکا در واکنش به حکم اعدام که اخیرا منتشر شده است، واکنش نشان داده است. این حکم اعدام و واکنش های بین المللی در حالی منتشر می شود که عده ای از شاگردان آقای طاهری عقیده دارند وی در زمستان سال گذشته، در مکانی خارج از زندان اوین زیر شکنجه و اعتصاب غذا از دست رفته است و حکومت ایران سعی می کند این اتفاق را مخفی کند.

متن بیانیه وزارت امور خارجه امریکا به شرح زیر است:

ما عمیقا نگران گزارشهای رسیده هستیم که دادگاه انقلاب در ایران محمد علی طاهری، بینیانگذار یک جنبش معنوی، را به اتهام « فساد فی الارض » به اعدام محکوم کرده است. ما همچنین نگران تعدادی از پیروان این جنبش هستیم که بر اساس گزارشها، برای به اصطلاح جرائم مبهم مشابه به زندان محکوم شده اند. توانایی شهروندان برای بکار گرفتن حقوق آزادی دینی شان و حقوق بیانشان اصول اساسی حقوق بشر می باشد که در سراسر جهان شناخته شده اند و در قوانین بین المللی درج شده اند. 

ما معتقدیم آقای طاهری، که از ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ به اتهام « توهین به مقدسات اسلامی » در زندان اوین در سلول انفرادی زندانی بوده است، این حکم را در پاسخ به استفاده از حقوق آزادی ادیان و آزادی بیانش دریافت کرده است. محکوم کردن یک شهروند به مرگ بخاطر بکارگیری این آزادی ها نشانه نقض شدید حقوق آن شهروند می باشد.

ما از دولت ایران می خواهیم تا حکم اعدام آقای طاهری را لغو کرده و یک دادرسی کامل در اختیار وی قرار دهد و از آزادی عقیده و بیان برای شهروندانش حمایت کند.

منبع: صفحه فیس بوکی وزارت امور خارجه امریکا به زبان فارسی