این کمپین، پس از درگذشت استاد محمد علی طاهری زیر شکنجه و در اعتصاب غذا در زمستان ۱۳۹۳، از کمپین آزادی استاد طاهری به کمپین احقاق حق وی تغییر نام داد ،برای مشاهده فعالیت های کمپین در زمان حیات استاد محمد علی طاهری اینجا را کلیک کنید

کمپین بین المللی حمایت از استاد محمد علی طاهری

+1 (800) 950 74 75

بازداشت دو نفر از مربیان عرفان حلقه در لاهیجان

admin 03/15/2015

به گزارش کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، به نقل از حلقه نیوز ،دو نفر از مربیان عرفان حلقه در لاهیجان، به دلیل برگزاری دوره های آموزشی عرفان حلقه دستگیر شدند.

حلقه نیوز – روز شنبه ۲۳ اسفند، وبسایت خبری لاهیجان که به درج اخبار محلی این شهرستان از استان گیلان می پردازد، خبر دستگیری دو نفر از مربیان عرفان حلقه در لاهیجان را منتشر کرد.

وبسایت خبری لاهیجان، نزدیک به نیروهای امنیتی این شهرستان، نوشت: «با تلاش و اقدام سربازان گمنام در سازمان اطلاعات سپاه دو نفر از عناصر فرقه انحرافی عرفان کیهانی(حلقه)شامل دو زن به نام های «م.م» و «م.ع» که به صورت مخفیانه در تلاش برای ترویج آموزه های این فرقه بودند در حین برگزاری جلسات مخفیانه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.»

دستگیری مربیان عرفان حلقه، در شهرستان های مختلف، برگزاری دادگاه های نهایی، برای مربیانی که در طول مدت چهار سال گذشته بازداشت شده بودند، و همچنین افزایش فشارها بر افراد فعال در این زمینه، در حالی اتفاق می افتد که از محمد علی طاهری، هیچ خبر موثقی موجود نیست و نگرانی ها از فقدان وی بیش از پیش تقویت گشته است.

محمد علی طاهری در اردیبهشت ۱۳۹۰، به اتهام افساد فی الارض، کسب مال نامشروع، تماس با دست زن نامحرم و اتهامات واهی دیگر، برای سومین بار دستگیر و روانه زندان اوین شد. او تمام مدت محکومیت خود را در سلول انفرادی گذرانده بود و پس از یازده بار اعتصاب غذا، در آذرماه ۱۳۹۳، به مکان نامعلومی، خارج از زندان اوین منتقل شده بود. پس از انتقال وی، به خارج از زندان اوین، اخباری مبنی بر از دست رفتن وی به گوش رسید و شاگردان او با تجمع روبروی دادگاه انقلاب خواستار ملاقات با او، اطمینان از سلامتی اش و همچنین محاکمه عادلانه وی شدند. علی رغم اخبار ضد و تقیض، خواسته دیدار با محمد علی طاهری تا به امروز پس از گذشت نزدیک به سه ماه بی جواب مانده است و عدم رویت وی توسط عموم شاگردانش، شائبه فقدان وی را بیش از پیش افزایش داده است.

https://goo.gl/GEJ3dc